Malowanie dachów blaszanych

 

Dachy narażone są na ciężkie czynniki atmosferyczne takie jak skrajnie niskie czy tez wysokie temperatury, kwaśne deszcze czy tez osadzająca się sadza z komina. Przez co z czasem na dachu zaczynają pojawiać się ogniska korozji. Należy pamiętać aby nie czekać wtedy z antykorozyjną powierzchni pokrycia dachowego gdyż im wcześniej wykonamy zabezpieczenie powłoki tym będzie ono trwalsze !

 

Plusy malowania dachu:

  • dach wygląda jak nowy

  • zabezpieczenie dachu przedłuża jego żywotność o wiele lat

Malowanie dachów blaszanych składa się z następujących etapów:

 

Etap I - Nałożenie na blachę środka powierzchniowo czynnego z emulgatorami i inhibitorami korozji, który neutralizuje wszystkie zabrudzenia a przy kontakcie z wodą ulega biodegradacji.

 

Etap II - Mycie ciśnieniowe za pomocą przemysłowych myjek zostają zerwane luźne części farby, tłuste zabrudzenia i stare utlenione powłoki.

 

Etap III - Czyszczenie mechaniczne rdzy za pomocą szczotek ręcznych oraz zamontowanych na szlifierkach, zabezpieczenie okien, kominów, koszów oraz miejsc które mogą być narażone na działanie farby. Malowanie miejsc o utrudnionym dostępie za pomocą wałka lub pędzla

 

Etap IV - Miejscowe zabezpieczenie ognisk korozji farbą podkładową ( nie dotyczy przemysłowych antykorozyjnych grunto-emalii, które zawierają w sobie pigmenty antykorozyjne i fosforany cynku)

 

Etap V – Malowanie – 1 warstwa (podkład (grunto-emalia)) agregatem hydrodynamicznym

 

Etap VI – malowanie – 2 warstwa (farba nawierzchniowa)

 

 

rope technic

Firma Rope Technic usługi wysokościowe specjalizuje się w szeroko pojętych usługach anty korozji, remontowo-budowlanych oraz montażowych na wysokościach.

 

KONTAKT

Rope Technic Usługi wysokościowe

Seweryn Stopa

 
40-861 Katowice
 
Nr telefonu +48 785 046 081

biuro@ropetechnic.pl